“Powiedz STOP podróbkom”

ZEPTER to synonim wysokiej jakości, zaawansowanej technologii i nowoczesnego designu.

Zaś Naczynia firmy Zepter to unikatowy, opatentowany na całym świecie system przeznaczony do szybkiego i zdrowego gotowania oraz przechowywania potraw.

Ze względu na coraz większą liczbę podróbek, imitujących naczynia firmy Zepter, pragniemy przekazać Państwu szczegółowe informacje na podstawie, których będą Państwo mogli rozpoznać, czy oferowany Państwu towar jest oryginalny, czy też nie.

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, iż firma Zepter prowadzi sprzedaż swoich produktów, w tym naczyń za pośrednictwem kompetentnych przedstawicieli handlowych, autoryzowanych salonów wystawowych w Warszawie, Krakowie
i Białymstoku oraz sklepu internetowego, znajdującego się na oficjalnej stronie www.zepter.pl.

Tylko oryginalne naczynia firmy Zepter podlegają wieczystej gwarancji
i zapewniają 100% satysfakcję z ich użytkowania
. Wszystkie inne towary reklamowane jako Zepter, a nie posiadające znamion świadczących o tym,
że jest to oryginalny produkt, nie podlegają gwarancji oraz serwisowaniu.

Wszystkie naczynia firmy Zepter posiadają charakterystyczne elementy. Sprawdź, czy produkt, który chcesz kupić lub już kupiłeś jest oryginałem. Poniżej kilka ważnych informacji, które pomogą odróżnić oryginalne naczynie od tzw. podróbki.


Istnieją na polskim rynku firmy, które wprowadzają klientów w błąd informując, że produkty, które oferują pochodzą z tych samych fabryk, co produkty Zepter oraz sprzedają niskiej jakości podróbki.
W związku z licznymi zgłoszeniami osób oszukanych przez nieuczciwych sprzedawców, w trosce o swoich klientów, a także osoby pokrzywdzone, firma Zepter International Poland przyłącza się do ogólnego nurtu walki z nieuczciwymi sprzedawcami.
Mając na uwadze dobro Klienta, każdy Przedstawiciel firmy Zepter przed sporządzeniem z klientem umowy sprzedaży zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 roku, o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny ma obowiązek legitymowania się stosownymi dokumentami:
„Przedsiębiorca, który proponuje konsumentowi zawarcie umowy poza lokalem przedsiębiorstwa, okazuje przed zawarciem umowy dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej oraz dokument tożsamości. W razie zawierania umów w imieniu przedsiębiorcy zawierający umowę okazuje ponadto dokument potwierdzający swoje umocowanie”.

ZEPTER – SILNA MARKA, NAJWYŻSZA JAKOŚĆ!

NIE RYZYKUJ! TYLKO ORYGINALNY PRODUKT
TO GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI I SATYSFAKCJI
NACZYNIA MASTERPIECE FIRMY ZEPTER – FAKTY

1. Naczynia firmy Zepter produkowane są z najwyższej jakości stali AISI 316 L, która:

 • NIE UTLENIA SIĘ
 • NIE RDZEWIEJE
 • NIE ZMIENIA KOLORU

2. Naczynia firmy Zepter są niezwykle wytrzymałe. W pozycji pionowej nawet pod naciskiem 16-20 ton dno nie oddziela się od naczynia.
3. Firma Zepter od 2004 roku produkuje naczynia z dnem indukcyjnym – po przyłożeniu magnesu do dna będzie wykazywało ono właściwości magnetyczne.
4. Ścianki naczyń Masterpiece o grubości około 1 mm, zapewniają optymalną temperaturę gotowania (poniżej temperatury wrzenia), dzięki czemu potrawy zachowują większość składników odżywczych.
5. Wielowarstwowe, akutermiczne dno wykonane ze stopu metali lekkich (grubość około 10 mm) kształtowane jest w procesie tłoczenia pod naciskiem 1200 ton.
6. Uchwyty naczyń Masterpiece nigdy nie nagrzewają się.

7. Na elementy wykonane ze stali szlachetnej Zepter International Sp. z o.o.,
z siedzibą w Warszawie, udziela gwarancji wieczystej. Karta gwarancyjna
w języku polskim, zawierająca adresy biur regionalnych i punktów serwisowych, zlokalizowanych na terenie całego kraju, wydawana jest wraz z towarem.

JAK SPRAWDZIĆ ORYGINALNOŚĆ PRODUKTU

Zanim dokonasz zakupu sprawdź, czy naczynia spełniają poniższe parametry:

 • pokrywy naczyń Zepter nie przywierają ściśle do naczynia. Podczas gotowania między krawędzią naczynia, a pokrywą powstaje pierścień pary wodnej, zapewniający niemal hermetyczne zamknięcie naczynia,
 • naczynie posiada wytłoczony w dnie prawnie chroniony znak towarowy Zepter International. Na dnie naczyń, w których można gotować przy użyciu pokrywy szybkowarowej widnieje tłoczony symbol korony,
 • charakterystycznym elementem kolekcji Masterpiece jest termokontroler również oznaczony znakiem towarowym Zepter International,
 • w porównaniu do wcześniejszych wersji naczyń zmianą we wzornictwie jest trójstopniowe dno oraz jasne, bakelitowe elementy uchwytów naczyń. Design naczyń Masterpiece obowiązuje we wszystkich krajach i nie są produkowane limitowane edycje naczyń kuchennych odbiegające od obecnego projektu.
 • wszystkie naczynia Masterpiece firmy Zepter produkowane są w fabrykach:
  Menfi Industria S.p.A.
  •• Certyfikat ISO 9001/2000 dla swojego systemu zarządzania jakością.
  •• Syncro-Clik®: Certyfikat TÜV zgodnie z Dyrektywą Europejską 97/23/WE.
  •• Naczynia i patelnie: raporty z testów opublikowane przez certyfikowane laboratoria SINCERT I SINAL

Zepter International Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest jedynym podmiotem uprawnionym do używania na terenie RP znaku towarowego „Zepter International” w sposób zarobkowy i zawodowy, dlatego też każde nieuprawnione korzystanie z ww. znaku bądź jego podrobienie lub przerobienie stanowi naruszenie obwiązującego prawa.”


INFOLINIA: 22 230 99 40 (opłata wg obowiązującej taryfy lokalnej)
www.zepter.pl